Blogs
Nozares jaunumi, tendences un viedokļi

Medus diena dravā, apmeklē un uzzini visu par biškopja arodu. Latvijas Biškopības biedrība jau desmito gadu turpina tradīciju - Medus diena dravā, kad bitenieki no visiem Latvijas novadiem aicina savās dravās ikvienu apmeklētāju. Šogad, tas būs 10. septembrī. Dravās būs iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādiem medus veidiem, uzzināt kā rodas medus un iegādāties gardos, un veselīgos biškopības produktus.

Aicinām interesentus pieteikties un apgūt biškopību praksē "Baļļās"! Pieteikties var ikviens, kam interesē apgūt biškopību.

Latvijas Biškopības biedrība par Gada biti 2022. gadā izvēlējusies Rietumu medusbites vietējo pasugu – Latvijas vietējo biti – Apis mellifera mellifera (Linnaeus,1758).

Konkurss tika izsludināts par godu Pasaules bišu dienai, aicinot skolēniem radīt apsveikuma kartiņas bitēm.

Latvijas Biškopības biedrība arī šogad aicina piedalīties fotokonkursā “Drava ziemā”!

Ar prieku paziņojam fotokonkursa "Gada fotogrāfija biškopībā 2021" laureātus! Kopumā konkursā tika iesūtītas 136 fotogrāfijas no 41 fotogrāfa.

Latvijas Biškopības biedrība par godu Pasaules fotogrāfijas dienai izsludina fotonkonkursu "Gada fotogrāfija biškopībā 2021"! Fotogrāfi, amatieri un entuziasti aicināti iesniegt savus kadrus kādā no kategorijām!

Gada īsākā nakts jau klāt – tas nozīmē tiek rūpēts svētku galds un šmorēti gardi ēdieni. Kas ir Līgo bez medus? Piedāvājam atsvaidzinošas un varbūt jaunas garšas, ar ko papildināt savu svētku galdu – 4 ātras mērču receptes, kas derēs it visam!

20. maijā, Pasaules bišu dienā, kaut uz mirkli apturēsim savu ikdienas steigu un pavērosim krāšņi ziedošo pasauli mums visapkārt. Atcerēsimies, ka pateicoties apputeksnētājiem, daba, kuras sastāvdaļa esam arī mēs, ir tik skaista!

Latvijas Biškopības biedrība izsludina vizuālās mākslas konkursu “Bite, daba un es”.

Brokastis ir svarīgākā ēdienreize, taču gatavojot brokastis, grūtākais ir nevis pagatavot tās, bet izdomāt, ko gatavot, vai ne?

Latvijas Biškopības biedrība par Gada biti 2021. gadā izvēlējusies lielo zemes kameni Bombus terrestris (Linnaeus,1758).

Līdz ar astronomiskā pavasara iestāšanos esam veiksmīgi atlasījuši un izvērtējuši visus iesūtītos 65 pieteikumus un 182 fotogrāfijas! 

Latvijas Biškopības biedrība aicina piedalīties fotokonkursā “Drava ziemā”! Aicinām ikvienu dalīties ar fotogrāfijām, kurās fiksēta bišu drava ziemā. 

Latvijas Biškopības biedrība aicina pievērst uzmanību savvaļas apputeksnētājiem un iepazīstina ar mūsu medusbišu tuvām radiniecēm – kamenēm un vientuļajām bitēm.

Jau sen ir noskaidrots, ka plastmasas lietošana un tās iepakojums nedara neko labu nedz pārtikai, kurā tas iesaiņots, nedz apkārtējai videi. Taču ir alternatīva – bišu vaska drāniņas/lupatiņas!

Mēs esam noskaidrojuši, kāds medus garšo pirmklasniekiem, viņu vecākiem un vecvecākiem!

Bzz! Sveiks, pirmklasniek! Mums prieks Tevi šeit redzēt!

Augusts ir bitenieku ražas mēnesis, tātad ir laiks biteniekiem ievākt medu un veikt citus darbus, kā piemēram, rudens revīziju!

Jau trešo gadu Rīgas Latviešu biedrība, Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laikā, uz sava nama jumta izvietoja medus bišu saimes.

“Latvijas Biškopju vasaras saiets 2020” notika 18. un 19. jūlijā Kandavas novada, Piltiņos, atpūtas centrā “Zviedru cepure.”

Kamēr vasara ir tās pilnbriedā, aicinām Tevi pagatavot gardas limonādes ar medu no pavisam vienkāršām sastāvdaļām! Domājam, ka daļu no tām tu noteikti varēsi atrast savā dārzā!

Kā jau katru gadu, arī šogad aicinām pulcēties biteniekus, medus kārumniekus un pārejos interesentus! Ieskaties pasākuma programmā un tiekamies jau pavisam drīz!

Liepu saldajai smaržai par godu jūliju sauc par liepu mēnesi. Ar liepu ziedēšanu saistās saldi smaržojošs vasaras vidus, bet ziemas vakaros smaržīga liepziedu tējas tase ar medu.

Vasaras saulgrieži jau tūlīt būs klāt, tādēļ aicinām Tevi savā svētku galdā atrast vietu arī medus podiņam!

LBB preču zīme "Ievākts Latvijā" garantē medus un tā produktu autentiskumu.

Maijs ir pieneņu mēnesis, kad visa pasaule zied dzeltena.

Medus karote pie zāļu tējas - ļoti parasts un tradicionāls latviešu zāļu tējas dzeršanas rituāls.

Nesen veiktā aptaujā par medus pirkšanas paradumiem atklāja, ka cilvēki bieži medu iegādājas kā zāles.

Mēs esam priecīgi atklāt jauno mājaslapu tieši Jums - medus patērētājiem, kārumniekiem un interesentiem!